İSG KATİP ONAYI NASIL YAPILIR?*İSG KATİP Sisteminden yapılan görevlendirmelere sadece Firma E-Bildirge Yetkilisi tarafından onay verilebilmektedir.

İSG Katip Sistemine Giriş İçin Tıklayınız

Açılan pencerede “İSG KATİP GİRİŞ” butonuna tıklayınız.Karşınıza gelen ekranda TC Kimlik No ve E-Devlet Şifresi bilgilerini girerek ‘’ SİSTEME GİRİŞ YAP’’ butonuna tıklayınız.
Açılan pencerede “KAYITLI KULLANICI GİRİŞ” butonuna tıklayınız.
Gelen pencerede kayıtlı işyeri/işyerlerinin “TİCARİ ÜNVANI” ve “SİGORTA SİCİL NUMARASI” yer alacaktır. İşlem yapmak istediğiniz işyerini seçip, “KAYITLI KULLANICI GİRİŞ” butonuna tıklayınız.


** Yeni sigorta açılışları ya da e-bildirge yetkilisinin değişmesi durumlarında açılan ekranda işlem yapılmak istenen işyeri bilgisi yer almayabilir. Bu durumda aynı sayfada yer alan “E-BİLDİRGE KULLANICISINI GÜNCELLE” butonuna basmanız gerekecektir. E-Bildirge Kullanıcısını Güncelle işlemi sistemsel olarak yaklaşık 3 gün sürecektir. 3 gün sonrasında işyeri bilgileriniz sisteme yansımaktadır.
İşlem yapmak istediğiniz işyerini seçtikten sonra, sol panelde bulunan “HİZMET ALAN İŞYERLERİ MODÜLÜ” altında yer alan “SÖZLEŞMELER” butonuna tıklayınız.
Sözleşmeler penceresinde Hizmet veren kurum adı Çetinkaya Ankara OSGB olan İSG Uzmanı, İşyeri hekimi ve Diğer Sağlık Personeli (var ise) atamaları bulunmaktadır. Her bir sözleşmeyi üstüne tıklayarak seçiniz. Akabinde üst panelde bulunan Onayla butonu aktif hale gelmektedir.
Onayla butonuna tıklandığında açılan pencerede ‘’ KAYIT’’ butonuna tıklayarak sözleşmeyi onaylayınız. Onay bekleyen her sözleşme için aynı işlemi yapınız.